Všimli ste si, že dostupné informácie, ktoré hľadáte, sú prevažne v angličtine?  

Ja si to uvedomujem veľmi často. A neviem anglicky :-/ Niekedy som woman-570883_1920mala pocit, že ani nie je nikto, kto by mi vedel pomôcť práve s tým mojím problémom. A možno boli takí ľudia, ibaže ja som o svojich problémoch nepísala a nieto ešte ich niekomu hovorila. Hlavne preto, lebo som sa bála kritiky. Áno, všade je veľa “múdrych” ľudí, ktorí miesto aby pomáhali, tak kritizujú a najlepšie verejne. A tomuto som sa nechcela vystaviť, nepotrebujem, aby moje problémy ktosi “pitval”.
Ďakujem však za všetko, čo mi prišlo do cesty a patrí k tomu i toto rozhodnutie. Vďaka nemu som skúšala, testovala, učila sa, plakala, bola plná nádeje a chvíľami i beznádeje. Pocity se striedali ako na vlnách. Nevzdala som sa však a vždy to dopadlo tak, že som svoju prácu dotiahla do nejakého konca. Do takého, ktorý ma napĺňal a uspokojoval. Musím povedať, že nie vždy prídete hneď tam kam máte prísť, ale vnútorná spokojnosť je to, čo by malo stačiť každému. Vnútorný pokoj a rovnováha je najdôležitejšia. Nie to, čo si myslia druhí alebo čo by chceli … Sú až druhí, vy ste tí prví.
Čo som sa naučila? Nikdy sa nevzdávať a byť vďačná za to, čo mám. Tieto dve veci posúvajú na úplne iný level pohľadu .

Nie všetko bolo podľa mojich predstáv, ale bola som o skúsenosti bohatšia. A svoje bohatstvo sa snažím predávať ľudom ďalej. Sú to krátke myšlienky, niekedy i návody. Časom to bude možno niečo viacej. Ale ako sa hovorí … na všetko si treba počkať. Ja som veľmi dlho čakala na odvahu …možno na lepší výsledky …možno na oboje. O výsledkoch, ktoré som dosiahla, viem zatiaľ iba ja. Ale odvahu som už získala, pretože ste si o nej práve prečítali Buďte odvážni, skúšajte, testujte, zabávajte sa, pýtajte sa.  Ide len o to chcieť sa niečo nové naučiť a byť stále viac a viac šikovnejší.

Markéta Kelbelová
agility tréner

Markéta Kelbelová
Majiteľka firmy KELBEL agility, trénerka a majiteľka Psieho centra POZITIV. Som šťastná žena, ktorá chce byť príkladom pre svojeho manžela, dieťa a svoje okolie.